ظروف بنماری چیست

یکی از سوالاتی که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و زیاد هم شنیده باشید ظروف بنماری می باشد حال سوال اصلی این است که بنماری چیست و چه کاربردی اصلا دارد و بیشترین استفاده ای که از این ظروف می شود چیست. یکی دیگر از اصطلاحاتی که در این خصوص زیاد شنیده اید و در رستوران ها و فست فود ها بسیار انجام می پذیرد روش طبخ و یا پخت بنماری است. به طور کلی باید بگوییم ظروف بنماری وسیله ای برای طبخ و نگهداری غذا است که جنس آن استیل می باشد و شکل و شمایلی که دارد شبیه به یک قالب صنعتی و آشپزخانه ای می باشد. ظروف بنماری در شرایط خاصی تولید و طراحی می شوند و باید بگوییم در سایزها و اندازه های مختلفی در بازار یافت می شوند. این ظروف کاربرد بالایی در رستوران ها و فست فود ها دارند و لازم است بدانید خیلی از تالارهای پذیرایی هم برای گرم نگه داشتن غذا و یا طبخ غذا از این ظروف استفاده می نمایند. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع مختلف ظروف بنماری و کاربردهایی که این ظروف دارا می باشند با شما صحبت نماییم و لازم است بدانید در این مقاله موارد بسیار مهمی را برای شما بررسی کرده ایم که بهتر است تا پایان آن با ماکان استیل همراه باشید.

ظروف بنماری چیست

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد قصد داریم در مورد کاربردهای ظروف بنماری و به طور کلی در مورد بنماری با شما در این مقاله صحبت نماییم. ابتدا باید در مورد کلمه بنماری یک سری توضحات به شما بدهیم بنماری Bain Marie Container یا نام های دیگر سینی بنماری، لگن بنماری هم نامیده می شود یک نام و یا لغت فرانسوی است که در علوم آزمایشگاهی کاربرد دارد به طور کلی لغت بنماری به حمام آب گرم گرفتن اشاره دارد که خود یک روش پخت محسوب می شود بسیار مقاوم و بهداشتی است. حال باید برای شما در مورد ظروف بنماری صحبت کنیم و این ظروف به صورت کلی از جنس استیلی ساخته و پرداخته می شوند که ضد زنگ می باشد و اصولا باید کیفیت بالایی داشته باشند. این ظروف به صورت کلی برای نگهداری مواد غذایی در دمای خاص ساخته شده است و در سایزهای مختلفی در دسترس می باشند. ساختار ظروف بنماری به صورت کلی یکدست و بدون وجود هیچ محل اتصالی می باشد. همین امر سبب شده است این ظروف را برای رعایت مسائل بهداشتی مناسب گرداند و مواد غذایی که در آن نگهداری می شود در بالاترین سطح بهداشتی نگاه داشته می شوند. لازم است بدانید این ظروف هم برای نگهداری مواد غذایی سرد استفاده می شوند و هم برای نگهداری مواد غذایی گرم در کیفیت و سطح بالا نگه داری می شوند.

کاربرد ظروف بنماری

یکی دیگر از مواردی که باید در این مقاله به بررسی آن بپردازیم و بسیار هم مهم است کاربرد ظروف بنماری است و لازم است این بخش را به صورت کامل مطالعه و بررسی نمایید. ظروف بنماری به صورت کلی برای نگهداری غذا در شرایط بهداشتی است این ظروف مناسب نگهدای مواد غذایی گرم و سرد است و خود بنماری یک روش پخت و طبخ غذا می باشد. شاید تا به حال در رستوران هایی رفته باشید که غذا را به صورت گرم سرو می کنند و تا آخرین لحظه غذا را برای شما گرم نگه می دارند یا برخی از رستوران ها هم دیده باشید که سالاد و دسرها را به صورت سلف سرویس در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. یا به صورت کلی برای نگهداری بهتر مواداولیه غذا در یخچال های صنعتی باید از این ظروف استفاده نمایند. به طور کلی تمام این موارد کاربردهای ظروف بنماری می باشد و باید بگوییم انواع مختلفی را این ظروف دارا می باشند که در برخی از موارد برای آبکش کردن برنج هم برخی از مدل های آن کاربرد دارد.

محصولات: فروش بنماری ویکتور

انواع مختلف ظروف بنماری

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره داشته باشیم و بسیار مهم است بررسی انواع مختلف ظروف بنماری می باشد. لازم است بدانید ظروف بنماری در انواع و سایزها و اشکال مختلف برای رفع انواع نیاز شما ساخته شده و در دسترس است که در این بخش از مقاله باید انواع آن را برای شما بررسی نماییم. جالب است بدانید این ظروف از استیل ضد خش ساخته می شود و انواع مختلفی هم دارا می باشند که برخی از انواع آن باید به بن ماری پلی کربنات،بنماری شیشه ای و… اشاره نمود. همچنین باید در نظر داشت این ظروف از نظر عمق و ابعاد و اندازه متفاوت است و در تنوع زیادی تولید می شود. به عنوان مثال باید بگوییم مثلا در بازار بنماری با عمق 50 و یا 100 موجود است که باید یکی از انواع آن با توجه به نیاز شما تهیه شود. در ادامه برخی از مدل های این ظروف را برای شما بررسی می نماییم.

  • بنماری سایز 1/1 که دارای طول 530 میلیمتر است و عرض آن 325 میلیمتر می باشد در این سایز عمق 150 تا 200 میلیمتر را شاهد هستیم.
  • بنماری سایز 2/1 که دارای طول 325 میلی متر است و عرض این سایز 265 میلی متر می باشد که عمق آن 150 تا 200 میلیمتر می باشد.
  • بنماری سایز 3/1 که ابعاد آن در طول 325 میلی متر است و عرض آن به 175 میلی متر می رسد و عمق این سایز 150 تا 200 میلی متر است.
  • بنماری 6/1 که طول این مدل 176 میلی متر می باشد و عرض آن 162 میلی متر است و عمق این محصول 150 الی 200 میلی متر می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم در مورد بنماری و انواع آن با شما صحبت کنیم و لازم است بدانید در صورتی که نیاز دارید مواد غذایی را در شرایطی بهداشتی و مناسب نگهداری نمایید نیاز است ظروف بنماری را تهیه نمایید. برای تهیه ظروف بنماری می توانید از بخش فروشگاه ظروف بنماری ما دیدن نمایید و یا از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما در بخش فروش در تماس باشید شما می توانید از فروشگاه ما ظروف بنماری را با قیمت های بسیار استثنائی تهیه و در صورت نیاز آن را با ضمانت های موجود فروشگاه تهیه نمایید و در جشنواره های تخفیفی ماکان استیل شرکت نمایید.

 

adminmakan
ارسال دیدگاه